O NAS

O NAS

Firma FANZA została założona w 2008 roku. Od tego czasu zajmujemy się nadzorowaniem, wykonywaniem robót budowlanych  oraz koordynacją robót budowlanych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Idąc na przeciw Inwestorom postanowiliśmy stworzyć firmę która pomoże wybudować własny wymarzony dom w pełni świadomie to znaczy będą wiedzieć dlaczego lepiej zastosować dany materiał lub dlaczego go nie stosować.
DODATKOWO MOŻEMY WYBUDOWAĆ DOM W TECHNOLOGI TRADYCYJNEJ Z ELEMENTAMI DOMU ENERGOOSZCZĘDNEGO DZIĘKI CZEMU WYBUDOWANY DOM BĘDZIE TAŃSZY OD ENERGOOSZCZĘDNEGO ALE ZNACZĄCO CIEPLEJSZY (przeliczymy cały dom w programie do projektowanie domów pasywnych PHPP)

Biorąc pod uwagę jak ogromny jest rynek materiałowy oraz fakt, iż każdy sprzedawca próbuje „wcisnąć” materiał na którym ma największy zysk a który ma złe parametry fizyczne doszliśmy do wniosku po wykonaniu wielu budów oraz  przeprowadzeniu niezliczonej ilości rozmów iż każdy Inwestor chce wiedzieć dlaczego z pozoru taki sam materiał jest w jednej hurtowni tańszy a w drugiej droższy.

Podobnie jak rynek materiałowy ogromny jest również rynek wykonawców z których bardzo duża liczba to niestety ludzie bez wykształcenia w danym kierunku. Dzięki właściwemu nadzorowi nad budową może odpowiednio wcześnie wyeliminować takie firmy dodatkowo w przypadku niewłaściwie wykonanych robót obciążymy za zmarnowane materiały. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę iż podstawowy koszt budowy to materiały tylko u większości Inwestorów brak jest świadomości iż w przypadku niewłaściwie wykonanych konkretnych elementów budowy zużycie materiałów może się podwoić tzn. roboty będą wykonane zgodnie z normami ale zużycie materiałów będzie dwa razy większe np. z powodu krzywych ścian (znaczenie większe zużycie kleju od zewnątrz oraz dodatkowo opłata za pogrubienie tynków od wewnątrz).

Dla inwestorów którzy nie mają czasu zajmować się własną budową mamy usługę tzw. „Zastępstwo Inwestorskie”. Usługa ta charakteryzuję się tym iż nasza firma zajmuje się wszystkim co jest związane z daną inwestycją oczywiście w ścisłej współpracy z Inwestorem to znaczy załatwiamy wszystkie formalności, przygotujemy zgłoszenia, umowy na roboty budowlane, przygotowujemy zapytania ofertowe, odbieramy roboty budowlane itd. do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.